Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów. Do jej zadań należy również wstawianie implantów zębowych.

Chirurgia stomatologiczna pozwala usunąć martwe, pęknięte lub bardzo mocno zaatakowane przez próchnicę zęby, gdy z jakiś względów leczenie endodontyczne nie daje szans na ich uratowanie. Często usuwamy również ósemki, np. wtedy gdy pojawi ból, stan zapalny lub gdy wymaga tego leczenie ortodontyczne. Zabieg usuwania niewyrzniętych ósemek nazywa się dłutowaniem. Zabiegi chirurgii stomatologicznej nasz dentysta na Kraszewskiego przeprowadza również u dzieci. Usuwanie zębów mlecznych może potrzebne, gdy w prawidłowym wyrzynaniu się zębów stałych przeszkadzają niewypadające zęby mleczne. Przy wskazaniach logopedycznych chirurg stomatolog może również podciąć wędzidełko wargi lub języka.

chirurgia stomatologiczna

Zadania dla chirurga stomatologa

Wstawienie implantów zębów wymagają współpracy pomiędzy protetykiem a chirurgiem stomatologiem.

Istotną częścią pracy chirurga stomatologa jest praca z implantami zębów. Chirurg usuwa stary ząb i po odpowiednim przygotowaniu osadza w dziąśle tytanową śrubę, która zastępuje dawny korzeń zęba. Widoczną część implantu, czyli koronę, przygotowuje stomatolog protetyk. Sam zabieg wstawienia implantu trwa około 20 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Proces pełnego gojenia dziąsła wymaga czasu i trwa od 3 do 6 miesięcy. Przed założeniem implantu może być konieczna odbudowa kości lub tkanek miękkich.

Chirurgia stomatologiczna oferuje również wsparcie w leczeniu ortodontycznym, nieograniczające się do usuwania zębów. W naszym gabinecie stomatologicznym w Pruszkowie dostępny jest zabieg piezocision, który polega na nacięciu kości wzdłuż korzeni zębowych, co ułatwia i przyspiesza ich przesuwanie się w łuku zębowym.

masz pytania?

Nasi lekarze stomatolodzy chętnie i wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą uporać się z wątpliwościami. Jesteśmy tu dla Was!

22 759 93 47, 889 805 414

ul. Kraszewskiego 40, 05-800 Pruszków
Pracujemy: Pon. - Pt.: 900 - 1800

×