Endodoncja

Endodoncja polega na oczyszczeniu kanałów zęba i zabezpieczeniu ich przed powtórnym rozwojem stanu zapalnego.

Endodoncja ma na celu ratowanie zęba zaatakowanego daleko posuniętą, głęboko sięgającą próchnicą, obejmującą również miazgę wewnątrz kanałów. Przed rozpoczęciem leczenia w naszej klinice stomatologicznej w Pruszkowie konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG, żeby ocenić stan zęba. W trakcie pierwszej konsultacji dentysta oceni zmiany i czas potrzebny na terapię. Czas trwania leczenia zależy od stopnia zaawansowania próchnicy, ale przede wszystkim od budowy zęba. Bardziej złożoną budowę mają zęby trzonowe i przedtrzonowe. Im więcej kanałów ma ząb, tym dłużej będzie trwało leczenie.

endodoncja

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w większości przypadków pozwala zachować leczony ząb.

Lekarze w naszej klinice stomatologicznej w Pruszkowie dokładają wszelkich starań, żeby po przeprowadzeniu endodoncji dalsza interwencja nie była potrzebna przez całe lata. W trakcie leczenia:

  • Kanały zęba są oczyszczane z zapalnej tkanki, a następnie poszerzane, dezynfekowane i wypełniane odpowiednią masą;
  • Końcowym etapem jest zabezpieczenie powierzchni zęba i szczelne zamknięcie kanałów;
  • Jeśli jest to wskazane, wykonuje się częściową odbudowę zęba.

Niestety, niekiedy powtórne leczenie staje się koniecznością. Zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej w Pruszkowie również tych pacjentów, którzy mają już za sobą leczenie endodontyczne w innej przychodni, ale okazało się, że problem powrócił. Trzeba się przygotować na to, że powtórne leczenie kanałowe trwa dłużej niż leczenie pierwotne.

masz pytania?

Nasi lekarze stomatolodzy chętnie i wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą uporać się z wątpliwościami. Jesteśmy tu dla Was!

22 759 93 47, 889 805 414

ul. Kraszewskiego 40, 05-800 Pruszków
Pracujemy: Pon. - Pt.: 900 - 1800

×