Niewidoczne nakładki ortodontyczne

Niewidoczne nakładki na zęby są wygodne i łatwo je wyjąć. Wygląda się w nich świetnie i nie trzeba narzucać sobie ograniczeń dietetycznych. akapity

Przezroczyste nakładki Clear Correct to sposób na piękny uśmiech i dobre samopoczucie. W porównaniu z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi mają wiele zalet: są wygodniejsze, mniej widoczne i nie wymagają unikania słodkich, twardych czy klejących się potraw. Na czas jedzenia można je po prostu wyjąć!

W naszej klinice stomatologicznej w Pruszkowie dentysta ocenia, czy w danym, konkretnym przypadku takie rozwiązanie przyniesie odpowiednie efekty. Przezroczyste, niewidoczne nakładki nie są uniwersalne. Niektóre wady zgryzu wymagają założenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

niewidoczne nakładki ortodontyczne pruszków   W naszej klinice stomatologicznej w Pruszkowie oferujemy niewidoczne nakładki ortodontyczne Clear Correct. Skutecznie korygują zgryz i są bardzo wygodne.

W jaki sposób działają nakładki ClearCorrect

Niewidoczne nakładki na zęby działają jak tradycyjny aparat ortodontyczny, korygując stopniowo zgryz.

Czy niewidoczne nakładki ortodontyczne są skuteczne? Żeby osiągnąć oczekiwany efekt, trzeba je nosić minimum 22 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. W zależności od zaleceń, trzeba je wymieniać przeważnie co dwa, maksymalnie trzy tygodnie. Wizyty kontrolne trzeba planować co dwa, trzy miesiące. Spotkanie z lekarzem stomatologiem w naszej klinice stomatologicznej gabinecie w Pruszkowie jest konieczne, żeby ocenić postępy leczenia i odebrać kolejny zestaw nakładek.

Przezroczyste nakładki Clear Correct zazwyczaj trzeba nosić rok lub nieco dłużej, jednak czas leczenia zależy zawsze od indywidualnego przypadku. W naszej klinice stomatologicznej na Kraszewskiego staramy się przed podjęciem leczenia przedstawić pacjentowi wszystkie informacje z jak największą dokładnością.

Przed i po

Czas leczenia z pomocą niewidocznych nakładek zależy od zakresu potrzebnych zmian i wieku pacjenta.

Nacisk wywierany przez niewidoczne nakładki ortodontyczne powoduje, że zęby stopniowo przesuwają się w łuku zębowym. W efekcie uzyskuje się prawidłowy i ładny zgryz. Przezroczyste, niewidoczne nakładki mogą być wykorzystane do zmniejszenia diastemy, zlikwidowania tyłozgryzu czy zgryzu otwartego, a także leczenia bardziej skomplikowanych wad.

Efekty stosowania niewidocznych nakładek ortodontycznych można zwizualizować za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Stosowanie przezroczystych nakładek może być elementem nowoczesnego leczenia, objętego cyfrowym Projektowaniem uśmiechu. Daje to wyjątkową okazję, żeby zobaczyć efekty leczenia jeszcze przez jego rozpoczęciem. Takie rozwiązanie na pewno pozwala zwiększyć motywację i zaangażowanie pacjenta!

Dlaczego nakładki Clear Correct?

Choć nakładki są elastyczne, naciskają z odpowiednią siłą na zęby. Efekt? Piękny uśmiech i zdrowy, prawidłowy zgryz!

Żeby przygotować nakładki, lekarz stomatolog wykonuje zdjęcie RTG, skan cyfrowy lub wycisk zębów i z użyciem odpowiedniego oprogramowania przygotowuje plan leczenia. Na podstawie tych danych, powstają indywidualnie dopasowane niewidoczne nakładki.

Przezroczyste nakładki Clear Correct wykonywane są ze specjalnego tworzywa, które jest:

  • odporne na odbarwiania,
  • nie pęka,
  • nie odkształca się.

Materiał, że którego wykonane są nakładki Clear Correct, jest również hipoalergiczny i w pełni higieniczny. Zapewniają komfort używania i są w pełni skuteczne.

Projektowanie uśmiechu

Projektowanie uśmiechu wykorzystuje nowoczesne oprogramowanie, które pozwala zajrzeć w przyszłość.

Projektowanie uśmiechu to nowoczesna technika wykorzystująca modelowanie i wizualizację efektów zaplanowanych zabiegów stomatologicznych. Jeśli pacjent marzy o pięknym uśmiechu, w naszej klinice stomatologicznej w Pruszkowie proponujemy mu odpowiednio dobrane działania.

+48 889 805 414

 
×