Ortodoncja

Ortodoncja to droga do prawidłowego, zdrowego ustawienie zębów i dobrego wyglądu.

Nieprawidłowe ustawienie zębów to nie tylko kwestia ładnego uśmiechu. Sytuację pomoże ocenić nasz dentysta w Pruszkowie. Zły zgryz może łączyć się z wieloma problemami – powodować napięcia w szczękach, bóle głowy, ścieranie zębów, problemy z gryzieniem czy zwiększone zagrożenie próchnicą na skutek utrudnionego czyszczenia zębów. Pierwsze problemy pojawiają się zazwyczaj już w dzieciństwie, dlatego tak ważne jest, żeby na pierwszą wizytę u dentysty pojawić się już wtedy, gdy maluch ząbkuje. Krytycznym momentem jest pojawianie się stałych zębów. Problemy mogą także powodować pojawiające się ósemki, które powodują ścieśnianie się i przekrzywianie pozostałych zębów w łuku zębowym. Zadanie dbania o prawidłowy zgryz spoczywa na barkach ortodonty, choć może wymagać również współpracy z innymi specjalistami.

ortodoncja

Leczenie ortodontyczne

Nasz dentysta w Pruszkowie pomoże dobrać najlepszą metodę korekcji zgryzu.

W naszej klinice na Kraszewskiego możemy zaproponować pacjentom różne typy aparatów ortodontycznych. Szczególnie polecanym przez nas sposobem leczenia są niewidoczne nakładki Clear Correct. Stopniowo i równie skutecznie jak tradycyjne aparaty zmieniają ustawienie zębów w łuku zębowym, są przy tym wygodne i higieniczne. Są wykonane z przezroczystego tworzywa. Można je po prostu zdjąć do jedzenia, nie wymagają więc stosowania specjalnej diety. Podobnie jak zwykłe aparaty ortodontyczne wymagają długotrwałego leczenia – oczekiwane efekty osiąga się mniej więcej po okresie od roku do 18 miesięcy.

Leczenie ortodontyczne wymaga wcześniejszego przygotowania. Zęby i dziąsła muszą być zdrowe. Przed założeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego czy przygotowaniu zestawu niewidocznych nakładek Clear Correct należy uporać się ze wszystkimi zmianami próchniczymi. W trakcie leczenia należy też pamiętać o zabiegu oczyszczania zębów z kamienia i osadu.

masz pytania?

Nasi lekarze stomatolodzy chętnie i wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą uporać się z wątpliwościami. Jesteśmy tu dla Was!

22 759 93 47, 889 805 414

ul. Kraszewskiego 40, 05-800 Pruszków
Pracujemy: Pon. - Pt.: 900 - 1800

×