Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to pierwszy krok i podstawa dbałości o zęby i piękny uśmiech

Stomatologia zachowawcza to podstawowa usługa dostępna u naszych dentystów w Pruszkowie na Kraszewskiego. Obejmuje profilaktyczne kontrole - co najmniej raz w roku - i leczenie zmian próchniczych. Regularne wizyty sprawiają, że leczenie przeprowadza się na wczesnych etapach rozwoju próchnicy, dzięki czemu jest krótsze, efektywniejsze i wymaga minimalnej ingerencji w tkankę zęba. Jeśli nie ma przeciwskazań i pojawia się taka potrzeba, zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu wizyta jest całkowicie bezbolesna.

W ramach stomatologii zachowawczej w każdy z naszych dentystów w Pruszkowie oferuje wypełnienia różnego typu, a także leczenie metodą ICON (infiltracja próchnicy początkowej). To nowoczesna, nieinwazyjna metoda leczenia niewielkich zmian próchnicowych.

stomatologia zachowawcza

Profilaktyka przede wszystkim

Ważną częścią stomatologii zachowawczej jest profilaktyka polegająca na usuwaniu osadu i kamienia nazębnego.

Zabieg higienizacji najlepiej przeprowadzać dwa razy w roku, chyba że lekarz stomatolog zdecyduje inaczej.

Jak wyglądają poszczególne etapy zabiegu higienizacji?

  • Zęby są oczyszczane z osadu i kamienia skalerem utradźwiękowym
  • Następnie zęby są piaskowane i polerowane
  • Ostatnim etapem jest zabezpieczenie warstwą fluoru.

Po zabiegu przez godzinę nie powinno się pić i jeść. Do końca dnia należy zrezygnować z potraw i napojów o intensywnym zabarwieniu, w tym ciemnych owoców, kawy i herbaty.

Stomatologia zachowawcza pozwala wychwycić również inne problemy niż zmiany próchnicze. Nasz dentysta w Pruszkowie może zasugerować leczenie ortodontyczne lub zabiegi związane ze stomatologią estetyczną, np. wybielanie zębów. Zauważy też, jeśli pojawią się niepokojące objawy wskazujące np. na paradontozę. Każda wizyta w naszej klinice stomatologicznej na Kraszewskiego to także okazja, żeby porozmawiać o dodatkowych potrzebach pacjenta i odpowiedzieć na jego pytania.

masz pytania?

Nasi lekarze stomatolodzy chętnie i wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą uporać się z wątpliwościami. Jesteśmy tu dla Was!

22 759 93 47, 889 805 414

ul. Kraszewskiego 40, 05-800 Pruszków
Pracujemy: Pon. - Pt.: 900 - 1800

×